IMG 4504 KopiowanieSpotkanie członków Szkolnego Koła Caritas w Trzebnicy.

30 września odbyła się metropolitalna pielgrzymka pracowników i wolontariuszy Caritas. W roku obchodów Jubileuszu 750-lecia kanonizacji św. Jadwigi, patronki Śląska i dzieł miłosierdzia grobu świętej przybyli pracownicy, wolontariusze, podopieczni i dobrodzieje wszystkich Caritas w Metropolii Wrocławskiej.

Z naszej szkoły udała się grupa wolontariuszy pod opieką p. Renaty Medyńskiej- Bochenek.

Był to czas obfitego błogosławieństwa, świętowania i wspólnego dzielenia się doświadczeniem niesienia pomocy bliźniemu na wzór patronki, która naśladowała samego Chrystusa. Wszyscy podkreślali, że jako hojna jałmużniczka i opiekunka ubogich, smutnych, chorych i umierających jest do dziś dla nas przykładem, który warto stawiać wszystkim zaangażowanym w dzieła Caritas.

Intencją spotkania była prośba o dostrzegania ludzkich potrzeb i skuteczne im zaradzanie, które ma świadczyć o miłosiernej miłości samego Boga.