CAM00852XX Dolnośląski Festiwal Nauki- byliśmy tam.

Hasło przewodnie tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki brzmiało: "Nauka bez granic". Jak co roku organizatorzy z 20 ośrodków badawczych i edukacyjnych w samym Wrocławiu przygotowali ponad 1500 imprez popularyzujących naukę, w tym wykłady, pokazy, warsztaty, wystawy, dyskusje panelowe, wycieczki i konkursy.

Podczas DFN Instytut Matematyczny UWr zapraszał na tradycyjny Maraton Matematyczny, warsztaty, wystawy oraz wykłady dla uczniów i dorosłych. Opiekunami podczas wyjazdu były panie Aleksandra Sobala- Kurzawa i Lucyna Andruszków.

W tym roku szkolnym 17 uczniów naszej szkoły miało okazję 22 września wziąć udział w sztandarowym konkursie DFN i Instytutu Matematycznego – Maratonie Matematycznym.

Uczniowie klas piątych i szóstej wzięli również udział w warsztatach z pogranicza matematyki i lingwistyki – Lingwistyka matematyki, prowadzonych przez p. Michała Śliwińskiego, natomiast uczniowie klasy siódmej, drugiej i trzeciej gimnazjum wysłuchali wykładu prof. Zbigniewa Jurka - Czy warto rzucać monetą?

Wszyscy uczniowie wzięli udział w spotkaniu ze sztuczną inteligencją- pokazie kilku zastosowań sztucznej inteligencji, zwłaszcza inteligencji obliczeniowej, ilustrującej podstawowe algorytmy uczenia maszynowego, eksploracji danych i pozyskiwania wiedzy oraz oglądali wystawę modeli matematycznego origami.