Bez tytułuEmil Witt o dżungli i życiu poza schematem.

8 marca 2017r. w Zespole Szkół w Rakoszycach odbyło się spotkanie z młodym podróżnikiem Emilem Wittem, w trakcie którego opowiadał o swoich osobistych przeżyciach podczas podróży do Amazonii. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o panujących tam warunkach życia, ludach indiańskich, posiłkach jedzonych przez ludność tubylczą, a także o tropikalnych zwierzętach.

Ponadto zadawali wiele ciekawych pytań m.in. na temat zachowań ryb piranii   w dorzeczu Amazonii, dzikich pająkach i wężach. W spotkaniu zorganizowanym przez bibliotekarza szkolnego wzięły udział klasy IV – VI Szkoły Podstawowej  i  I – III Gimnazjum.

Emil Witt, jako osiemnastoletni maturzysta postanowił wyjechać do Amazonii, by poznać życie Indian. Spędził tam prawie cztery miesiące. Podróż Emila Witta była nie jedyną.           Do Amazonii wybrał się ponownie dwa lata później.

Kiedyś porównywałem się z rówieśnikami. Z tych porównań wychodziło, że jestem z innego świata. Skupiam się bardziej na spełnianiu swoich marzeń niż oczekiwań społeczeństwa                 i rodziny.

W 2013 roku chciałem odkryć coś nieznanego. Chciałem oderwać się od rzeczywistości dlatego spakowałem swój plecak i wybrałem się w podróż do Amazonii. Zajęła mi ona 3,5 miesiąca. Nie była to łatwa podróż - wielki las, brak Internetu, jakiejkolwiek łączności – opowiadał Emil Witt, podróżnik.