Wóż strażackiOgólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież zapobiega pożarom”

Uczniowie naszej szkoły zainteresowani wiedza pożarniczą po raz 18 przystąpili do eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii i ochrony przeciwpożarowej, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz historii ruchu strażackiego w Polsce.

W eliminacjach szkolnych, które dobyły się 8 marca 2017r. wzięło udział 5 uczniów z klas IV-VI SP i 7 uczniów z klas I-III G. Klasyfikacja konkursu szkolnego była następująca:

Szkoła Podstawowa:

1. Jakub Szwed– kl. VI,
  2. Wiktoria Berg– kl.VI,
  3. Wiktoria Kitowska – kl. IVa.
  4. Martyna Kasowska- kl. VI
  5. Martyna Kels- kl. IV a

Gimnazjum:

1. Jakub Adamski- kl. IA
  2. Anastazja Burdacz- kl. IA
  3. Wiktoria Runiewicz- kl. IIIB
  4. Monika Ożóg-kl. IA
  5. Roksana Owczarska-kl. IA
  6. Natalia Ząbek- kl. IIIA

Gminne eliminacje przeprowadzono 10 marca 2017r. w DK w Środzie Śląskiej. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum. W eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowali w/w uczniowie. Nikt z 11 uczniów naszej szkoły nie zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu OTWP. Nagrodą główną w konkursie na etapie gminnym był tablet ufundowany przez Burmistrza Środy Śląskiej, a w konkursie powiatowym rower, której fundatorem był Starosta Powiatu Średzkiego. Już dziś zachęcam do przygotowywania się do kolejnej edycji konkursu, bo jest o co powalczyć.

Andrzej Partyka