nowe 026

II b Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

16 listopada klasa II b wybrała się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakoszycach. Dzieci chciały przyjrzeć się pracy strażaków i poznać zasady postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia.

Panowie strażacy oprowadzili dzieci po remizie, pokazali wozy strażackie i ich wyposażenie, zademonstrowali jak zabezpiecza się na noszach osoby poszkodowane w wypadku i samo miejsce zdarzenia. Pokazali sztandar, odznakę i figurkę patrona strażaków. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Dzieci poprzymierzały hełmy strażackie, a później, jak prawdziwi strażacy przejechali się wozem strażackim jadącym na sygnale.

Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakoszycach

za miłe i pouczające przyjęcie.