Mamy najlepszych siatkarzy w powiecie średzkim!

Mistrzowie gminy Środa Śląska w piłce siatkowej – Szkoła Gimnazjum w Rakoszycach, mieli okazję walczyć w turnieju powiatowym, który odbył się dnia 17 stycznia 2016 r. w Malczycach.

Do rywalizacji w kategorii chłopców przystąpiły trzy szkoły: Malczyce, mistrz gminy Miękinia oraz mistrz gminy Środa Śląska-Rakoszyce. Natomiast w kategorii dziewcząt rywalizacja toczyła się między szkołami z Malczyc, Miękini, Kostomłotów i Rakoszyc. Mistrzynie naszej gminy dzielnie walczyły zajmując drugie miejsce, tuż za reprezentacją szkoły w Miękini. W kategorii chłopców najlepszym zespołem okazał się zespół naszego Gimnazjum w Rakoszycach, zostawiając za swoimi plecami reprezentację gospodarzy, Gimnazjum w Malczycach oraz Gimnazjum w Miękini. Zwycięstwo w turnieju powiatowym dało możliwość startu naszym chłopcom w turnieju eliminacyjnym strefy wrocławskiej. Turniej ten odbył się w Strzelinie dnia 19 lutego br.. Wśród drużyn, z którymi rywalizowała nasza szkoła, było Gimnazjum w Borowie oraz Gimnazjum nr 1 w Oławie. Z pierwszą ww. szkołą, po rozegraniu ciekawego meczu, zwycięsko wyszło Gimnazjum w Rakoszycach. W drugim, bardzo zaciętym spotkaniu, nasza szkoła nieznacznie uległa faworytom tego turnieju, przegrywając w tie-break’u: 15-13.

Wielkie gratulacje za walkę i zaangażowanie dla naszych zawodników. Indywidualnym wyróżnieniem został obdarowany uczeń naszej szkoły: Patryk Dłużeń - jako najlepiej zagrywający zawodnik turnieju.

Skład naszej reprezentacji Chłopców:

Patryk Dłużeń, Szymon Kożecki, Dawid Furman, Daniel Pasik, Piotr Pichlak, Krystian Witoń, Henryk Szwedo, Michał Wierzba, Łukasz Łukasik.

Skład naszej reprezentacji Dziewcząt:

Natalia Pasik,Wiktoria Runiewicz, Jadwiga Kosobudzka ,Wiktoria Siepietowska, Julia Chichłowska, Martyna Łabaj, Aleksandra Hutryk, Kinga Żuradzka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!