Mierzymy wysoko

Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Rakoszycach została zakwalifikowana (jako jedna z 50 w Polsce) do trzeciej edycji projektu Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko”, którą Fundacja Marcina Gortata MGB organizuje przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fundacja organizuje ogólnopolską akcję ”Stop zwolnieniom z WF-u”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej, oraz pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo. Dodatkowym założeniem projektu jest również pokazanie dzieciom jak i uczącym je nauczycielom, że niezależnie od możliwości obiektu sportowego, `na którym odbywają się zajęcia sportowe w szkole, można zostać mistrzem.

Spotkanie miało miejsce we wtorek 24 listopada i od razu zostało okrzyknięte ”Świętem Dzieci”. Uroczystego przywitania gości dokonała dyrektor szkoły p. Jadwiga Cielińska. Następnie sportowcy przeprowadzili 30 minutowy trening motywacyjny. Po motywacji wszyscy przystąpili do wspólnej rozgrzewki prowadzonej przez panów Pawła Stelmacha, Grzegorza Jóźwiaka, Filipa Gruszkę - pracowników fundacji Marcina Gortata MGB.

Po rozgrzewce 60 uczniów szkoły podstawowej próbowało swoich sił na pełnym wyzwań torze przeszkód. Wśród startujących byli chłopcy i dziewczęta, trenujący i nietrenujący, wysocy i niscy. Wszyscy Ci, dla których lekcja wychowania fizycznego jest dobrą zabawą. Każdy z uczestników starał się wypaść jak najlepiej, bo nagrodą jest wyjątkowy wyjazd do USA na spotkanie z Marcinem Gortatem dla najlepszego zawodnika wybranego spośród uczniów z 50 szkół.

Po prawie dwugodzinnej rywalizacji, pełnej prawdziwych emocji udało się wyłonić trzy najlepsze osoby.

I miejsce Brajan Raszewski – 27,80 s.

II miejsce Aleksander Trybała- 29,63s

III miejsce Paweł Bochenek-33,54s.

Ceremonia zakończenia zawodów wraz z wręczeniem pucharów i medali odbyła się przy udziale całej społeczności szkolnej. Każdy z uczestników został obdarowany Dzienniczkiem aktywności fizycznej, który po wypełnieniu i wysłaniu do fundacji daje szansę na zwycięstwo w dodatkowym konkursie.

Gratulujemy wszystkim startującym i trzymamy kciuki za naszego Mistrza.

Bardzo dziękujemy Fundacji Marcina Gortata MGB za objęcie projektem Szkoły Podstawowej w Rakoszycach.