Szkoło, jak się masz? Jesteśmy uczniami!

W dniu 28 października 2015 roku dzieci z klasy Ia i Ib obchodziły wielkie święto – uroczystość pasowania na uczniów naszej szkoły.

Miejscem ceremonii była sala gimnastyczna, odświętnie przystrojona przez wychowawczynie i rodziców.

Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja szkoły, burmistrz  pan Adam Ruciński, przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Grabowiecki, przedstawiciele Związku Sybiraków, radny pan Leszek Maciejewski ksiądz proboszcz Mieczysław Kinaszczuk, sołtys pan Waldemar Błach, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów, pracownicy administracji i obsługi szkoły podstawowej. Uroczystość pasowania uczniów klas rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor Jadwigi Cielińskiej, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Rakoszycach.

Podczas akademii uczniowie klas pierwszych zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po programie artystycznym pani dyrektor uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Dzieci przypieczętowały swoje śluby odciskiem palca pod tekstem przyrzeczenia. Wychowawczynie pani Marzena Krankiewicz i pani Barbara Glazer wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, od pani sekretarz szkoły dzieci otrzymały legitymacje uczniowskie, a od rodziców i uczniów z klas starszych upominki.

Obecny podczas uroczystości ks. Mieczysław Kinaszczuk pobłogosławił uczniów i życzył im sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.