Gimnazjada

W dniu 5 lutego 2015r. nasza szkoła była organizatorem Gminnej Gimnazjady Zawodów Piłki Siatkowej dziewcząt oraz chłopców.

Każdego roku szkoła gości reprezentacje szkół z naszej gminy, tj. ze Środy Śląskiej, Szczepanowa oraz Ciechowa. Po raz pierwszy w historii frekwencja była 100%. Może jest to pokłosie zdobycia przez reprezentację Polski tytułu Mistrza Świata w piłce siatkowej. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się na bardzo wyrównanym poziomie sportowym. Jako pierwsi przystąpili do rozgrywek chłopcy. Inauguracyjny mecz rozegrały drużyny ze Szczepanowa oraz Rakoszyc. W pojedynku tym nieznacznie lepsi okazali się gospodarze – 2:1.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce – Rakoszyce
II miejsce – Szczepanów
III miejsce – Ciechów
IV miejsce – Środa Śląska
W kategorii dziewcząt mogliśmy zaobserwować bardzo ciekawe zjawisko. Otóż, trzy spośród czterech dużyn uzyskały po trzech grach tę samą liczbę punków. O wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała liczebność małych punktów.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce – Środa Śląska
II miejsce – Szczepanów
III miejsce – Rakoszyce
IV miejsce – Ciechów
       Ceremonia otwarcia turnieju oraz jego zakończenia wraz z wręczeniem pucharów i pamiątkowych dyplomów, została przeprowadzona przez Panią Jadwigę Cielińską, Dyrektor ZS w Rakoszycach. Ponadto, każdy z uczestników został obdarowany zdrowym sokiem owocowym.
Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie ZS w Rakoszycach, w ramach nagrody za godne reprezentowanie szkoły, uzyskali zgodę Pani Dyrektor na wyjazd do Środy Śląskiej celem zobaczenia Pucharu Mistrza Świata w piłce siatkowej. Podczas tego wyjazdu zrobiono pamiątkowe zdjęcie, a także wzięto udział w konkursie zagrywki (tzw. „w punkt”), gdzie dwoje naszych uczniów, tj. Emilia Cielecka i Daniel Pasik otrzymali nagrody rzeczowe.

Organizatorzy: Przemysław Parafiniuk i Andrzej Partyka