Szkolne aktualności

Resized IMG 20240529 WA0006Warsztaty z Panem Filipem Rodzikiem

Dzięki Radzie Rodziców dnia 28 maja klasy IV-VIII miały okazję uczestniczyć w warsztatach z paraolimpijczykiem Filipem Rodzikiem. Spotkanie z p. Filipem wzbudziło wyobraźnię dzieci szczególnie w zakresie ich bezpieczeństwa oraz kontaktów z osobami z niepełnosprawnościami. Uczniowie mieli okazję doświadczyć różnych rodzajów niepełnosprawności w celu lepszego zrozumienia ograniczeń i dopasowania się w kontakcie zarówno w środowisku wewnętrznym jak i zewnętrznym. Podczas zajęć uczestnicy próbowali symulatorów wad wzroku, wózka inwalidzkiego. Doświadczając na żywo, wykształcają w sobie wrażliwość, odpowiednie postawy i zachowania w kontakcie z osobą ze szczególnymi potrzebami.Kibicujmy P. Filipowi w kolejnych zawodach w Hiszpanii i życzymy dalszych sukcesów.
Poznajcie Filipa Rodzika: