2Wycieczka na spektakl pt. "Ścieżkami bogów

Klasy 5a i 6a podczas przedstawienia teatru Artenes udały się w podróż ścieżkami bogów. Spektakl, który odbył się w Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej stał się doskonałym źródłem wiedzy o mitologii greckiej. Uczestnicy spektaklu wraz z głównym bohaterem - Adamem przenieśli się w świat starożytny, w którym śledzili poczynania bogów i herosów. Okazało się, że rozterki  Prometeusza, Dedala czy Persefony bardzo często trapią i współczesnych ludzi.  Nie mogło zabraknąć również Ateny, Syzyfa, Hadesa oraz Zeusa Gromowładnego. Uniwersalizm i ponadczasowość poruszanych zagadnień w połączeniu z dużą dawką humoru zachwyciły uczniów. Możliwość interakcji z aktorami  dodatkowo uatrakcyjniła spektakl.