Szkolne aktualności

20231114 13414414.11.2023 r. - Światowy Dzień Cukrzycy
W tym roku obchodom Światowego Dnia Cukrzycy przyświecało hasło: Know your risk Know your risponse - Znaj ryzyko, znaj odpowiedź organizmu! Głównym celem szkolnej akcji zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu było zwiększenie świadomości  na temat cukrzycy w środowisku uczniowskim oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób przewlekle chorych.
Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna rekomenduje wybieranie na przekąski zdrowe alternatywy. Dlatego uczniowie klasy 6a wsparci przez silną grupę trzech szkolnych koleżanek chorujących na cukrzycę oraz panią Agnieszkę Straube, rodzica, wspierającego edukację diabetologiczną w Naszej szkole uczestniczyli w warsztatach, na których przygotowali „kulki mocy” – słodycze bez cukru. Dzieci bardzo chętnie zajadały się swoimi wytworami w trakcie i po skończonych zajęciach, jak również częstowali nimi szkolną społeczność.