IMG 20231114 095802"Śniadanie daje moc"
Dnia 8 listopada 2023 r. już po raz  kolejny obchodzona była w Polsce akcja edukacyjna pod hasłem "Śniadanie daje moc".Uczniowie klasy Ib  zaopatrzeni przez rodziców w potrzebne produkty: pieczywo, warzywa, sery, owoce oraz przybory, z wielkim zapałem i zaangażowaniem pyszne śniadanie przygotowali 14 listopada. Do akcji zachęcani byli przez wychowawczynię i panią pedagog Agnieszkę Plechoć, która przeprowadziła ciekawą prezentację na temat zdrowego odżywiania.
Smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło dzieciom żadnych trudności. Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki uczniowie zjadali z wielkim apetytem.
Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się do akcji „Śniadanie daje moc”.
Było pysznie!