pamięta 2#SzkołaPamięta
W sobotę 28.10.2023 r. o godzinie czternastej wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pamiętając o patronie Naszej Szkoły - Sybirakach, podjęli się udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #„Szkoła pamięta”. Zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach nierozerwalnie związanych z historią i zapisanych  w historii ogólnopolskiej, ale szczególnie lokalnej powiązanej z historią szkoły, i jej społeczności, to cel ministerialnej akcji.
W nawiązaniu do polskiej tradycji świąt zadusznych wolontariusze uporządkowali miejsce pamięci – pomnik „Zmarli na Zesłaniu” znajdujący się na cmentarzu w Środzie Śląskiej.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się w tym roku do szkolnej akcji „Podaruj Znicz Patronowi Szkoły”. Wasze znicze zostały postawione przy pomniku, nie wszystkie jeszcze się świecą, dlatego zapraszamy do odwiedzenia cmentarza w Środzie Śląskiej w środę 01.11.2023 r. Dziękujemy również p. Małgorzacie Buczkowskiej, mamie Kacpra, ucznia klasy piątej za  włączenia się w prace porządkowe i szkolną akcję.