IMG 20230918 110436Światowy Dzień Sybiraka
Jesteśmy Polakami – to nasza historia- więc to takie proste.
Musimy wiedzieć, musimy mówić, musimy pamiętać!!!
W poniedziałek 18 września 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach upamiętniono Światowy Dzień Sybiraka obchodzony 17 września na pamiątkę Sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku. W części artystycznej z montażem słowno – muzycznym wystąpili uczniowie  klas V, VII i VIII  przygotowani przez p. Martę Trybus.
W prostych pytaniach i odpowiedziach wytłumaczyli wszystkim uczniom, jak ważne jest, by byli dumni ze swej polskości oraz z tego, że nasza szkoła nosi wyjątkowe imię odważnych i nie poddających się trudnościom Polaków.
Dzień wczesniej  obchody tego szczególnego dnia odbyły w Środy Śląskiej, gdzie na Skwerze Zesłańców Sybiru delegacja uczniów i nauczycieli z pocztem sztandarowym szkoły, wzięła udział w uroczystości patriotycznej pod patronatem Burmistrza Środy Śląskiej i Związku Sybiraków.