IMG 20230904 091832 1Naukę czas zacząć!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęło się 4 września tradycyjnie od mszy świętej. Następnie uczniowie przeszli do szkoły gdzie w sali gimnastycznej odbyły się główne uroczystości. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy VIII i IV. Przedstawili oni krótka historię związaną z rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz przywitali wszystkich rozpoczynających naukę w nowym roku szkolnym radosnymi wierszami.

Następnie Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Ze szczególnym słowem otuchy zwróciła się do tych, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacyjny – uczniów klas I i IV. Pani dyrektor przypomniała uczniom, że zawsze warto zwracać się o pomoc i radę do starszych – rodziców, opiekunów, nauczycieli, wychowawców. Te osoby w życiu młodych ludzi są po to, by wspierać, pomagać, dodawać otuchy w codziennym życiu. Krótkie słowa skierował do wszystkich Pan Marcin Nowakowski z-pca Burmistrza Środy Śląskiej

Następnie uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, by przywitać się z wychowawcami, odebrać podręczniki i poznać szczegóły pracy w nowym roku.

Wygląda na to, że nowy rok szkolny przywitał nas wszystkich ciepłem, słońcem i wspomnieniem wakacji. Niech będzie udany i obfituje w sukcesy!!!

Link do zdjęć z uroczystości