Bez nazwy 2Program "Umiem Pływać"
Dnia 29 maja 2023 r. zakończyliśmy realizację Programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać", do którego w drugim okresie bieżącego roku szkolnego dołączyła nasza szkoła. Projekt realizowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu, wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu Gminy Środa Śląska.
Głównym celem Programu jest aktywizacja fizyczna dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania oraz profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Ponadto w ramach Programu dzieci uczą się zasad bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych.

W ramach Programu 15 uczniów klasy IIa, w cyklu 10 wyjazdów, z częstotliwością raz w tygodniu, korzystało z półtora godzinnych pozalekcyjnych zajęć sportowych na pływalni Średzkiego Parku Wodnego w Środzie Śląskiej, gdzie pod okiem instruktora pana Michała Bujko doskonaliło swoje pływackie umiejętności. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na basenie. Oprócz pływania, był też czas na inne zabawy wodne z wykorzystaniem poznanych elementów pływania oraz na korzystanie z różnych atrakcji Parku Wodnego, co sprawiało dzieciom dużo przyjemności. Zajęcia w ramach Programu dostarczyły wszystkim dzieciom wiele radości i niezapomnianych przeżyć. Każdy uczestnik Programu odniósł swój indywidualny sukces. Brawo!