IMG 20230428 090807 1Akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 28. 04.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademię  przygotowali uczniowie klasy I i III Szkoły Podstawowej, oraz uczniowie klas V-VIII. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.
Uczniowie przygotowali inscenizację, recytowali wiersze i śpiewali pieśni okolicznościowe.  Swoimi wystąpieniami odzwierciedlili wydarzenia z roku 1791, kiedy uchwalono Konstytucję 3 Maja. Przypomnieli ważne postaci historyczne, które przyczyniły się do powstania konstytucji. Byli to między innymi: Król Stanisław August  Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Marszałek Małachowski, Ignacy Potocki. Mimo, że Konstytucja obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej.