IMG20230421104654Światowy Dzień Ziemi 2023
pod hasłem „Ziemia na krawędzi”
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.  Tego dnia, ludzie na całym świecie jednoczą się w swoich działaniach i staraniach, aby poprawić stan czystości naszej błękitnej  planety i niwelować skutki bardzo szkodliwych działań, które codziennie na całym świecie mają miejsce.
Nasza szkoła również  włącza się do takich działań, aby uświadomić wszystkim, że tak naprawdę, każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszym globie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, zastanowić, co możemy zrobić, aby poprawić stan przyrody.
Uczniowie klas O-III na zajęciach zredagowali życzenia dla Ziemi i zapisywali je na kartkach pocztowych, kolorowali ekologiczne plakaty zapraszające do dbania o nasze otoczenie, ogladali film edukacyjny. Wraz z dziećmi z Punktu Przedszkolne sprzatąli również w tym dniu ulice Rakoszyc i teren szkoły.
Starsi uczniowie zawiesili przygotowane na lekcji przyrody i plastyki karty na gazetkach w szkole, aby wszyscy czytając hasła, uświadomili sobie jak ważna jest pomoc w ratowanie naszej planety. Miało to na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą Ziemię.