Drodzy Rodzice uczniów klas pierwszych!

Poniżej wykaz niezbędnych przyborów szkolnych potrzebnych uczniowi klasy I:

• Tornister, nie plecak. Bo tornister jest usztywniany, dzięki temu zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa. Poza tym zeszyty i książki nie będą mieć pozaginanych rogów, a dzięki przegródkom, dziecku będzie łatwiej odnaleźć różne rzeczy. Zwrócić należy także uwagę na to, czy tornister, który chcecie Państwo kupić, jest lekki, ma atesty i pozytywną opinię któregoś z instytutów badających produkty dla dzieci. To będzie jakości i bezpieczeństwa dla młodego kręgosłupa.
  • Zeszyty 16-kartkowe ( 3w kratkę, i 3 linie wąskie )
  • Piórnik: 2 ołówki, kredki ołówkowe,  gumka, temperówka, nożyczki, klej w sztyfcie,
  • 2 teczki - jedna na gumkę, druga sztywna,
  • blok techniczny biały A4, blok techniczny kolorowy A4,
  • wycinanki
  • obuwie na zmianę, koniecznie na białych gumowych spodach (będą zostawiane w szfkach w szkole)
  • Strój na WF-biały podkoszulek i granatowe spodenki.
  • Strój galowy tzn. biała bluzka i spódnica czarna lub granatowa, koszula i czarne lub granatowe spodnie.

Warto pamiętać, że zakupione przybory (nożyczki i gumkę także) i zeszyty należy starannie podpisać na zewnętrznej stronie okładki, by później nie było niepotrzebnych nieporozumień, czy łez z powodu zagubienia czy podmiany szkolnych akcesoriów.

Należy również kupić książkę do religii, bo tej nie otzrymają dzieci w szkole.

"POZNAJĘ BOŻY ŚWIAT”- PODRĘCZNIK DO RELIGII DLA KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Pozostałe informacje na temat potrzebnych przyborów dla dziecka, ustalimy na pierwszym spotkaniu w szkole 4 września.

Do zobaczenia wychowawca klasy Ib

Małgorzata Kociołek- Partyka