IMG 20230203 102537 1Lekcja tolerancji w RCCiKL
W piątek 3 lutego miało miejsce w Rakoszyckim Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej ciekawe spotkanie z panią Angeliką Dominiak, osobą niewidzącą od urodzenia.
Wspaniałe spotkanie, pełne wzruszeń, ciekawych doznań, ale też wnoszące wiele optymizmu. Pani Angelika opowiadała jak sobie radzi w życiu codziennym, jak się uczy nowych rzeczy, jak odnajduje się w społeczeństwie i  chętnie odpowiadała na pytania naszych uczniów.
Zademonstrowała także, działanie maszyny do pisania alfabetem Braille'a, zapisywała na niej imiona uczniów. Pokazała jak w wieku szkolnym uczyła się matematyki (w tym trudnej geometrii). Opowiadała  o tym, że osoby niewidzące potrafią też ściągać na sprawdzianach :). Podczas spotkania dzieci usłyszały w jaki sposób korzysta ona z nowoczesnych technologii i jaką rolę pełni pies asystujący. Uczniowie dowiedzieli się również, co jest ważne w życiu każdego człowieka niezależnie od dysfunkcji.