IMG 20221220 111950Spektakle profilaktyczne w naszej szkole
20 grudnia w szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne wystawione przez aktorów z teatru Mała Nieszawka z Torunia. Klasy 0-IV obejrzały spektakl pt. "Bajki na jednej nodze" dotyczące zdrowego stylu życia oraz profilaktyki uzależnień. Klasy starsze V-VIII przedstawienie profilaktyczne  pt. "Wielka ucieczka", które pokazało problem uzależnienia od alkoholu, narkotyków i nikotyny oraz napojów energetycznych dla dzieci i młodzieży.
Uczniowie wyciągając wnioski i mając możliwość realnego zakończenia historii przedstawionych w spektaklach mogli wpłynąć - podobnie jak w życiu, na jego przebieg.
Pozyskane środki finansowe na działania profilaktyczne w naszej szkole zostały pozyskane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Środzie Śląskiej.