received 688682852495390Narodowe Święto Niepodległości
Dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyły się uroczyste akademie, dla klas 0-III i IV-VIII. Dzięki inscenizacjom, przygotowanym przez klasy młodsze i klasę V, mogliśmy się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.
Prawie sto lat temu 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię. O godzinie 11.11 wszyscy tradycyjnie odspiewaliśmy Hymn Polski.
Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia.