received 3254291794785588„Podróże w czasie”- spotkanie z pracownikiem
naukowym KGHM Cuprum-Kamienna.
13 października odbyło się w szkole spotkanie z pracownikiem naukowym KGHM Cuprum Kamienna panem Michałem Wilczyńskim, tatą jednego z uczniów naszej szkoły. Spotkanie odbyło się na zaproszenie wychowawcy klasy III pani Małgorzaty Kociołek- Partyki. W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Podczas spotkania została przekazana w lekkiej i skondensowanej formie wiedza dotycząca zagadnień astrofizycznych.
  • Co to jest czas i jak się go mierzy?
  • Dawne i dzisiejsze zegary?
  • Od zegara słonecznego do zegarów atomowych?
  • Ciekawe porównanie zdarzeń z historii wszechświata do zrozumiałego dla uczniów odcinka czasu.
  • Wyjaśnienie jak postrzegany jest czas i dlaczego jest nam potrzebny, oraz skąd wiemy, że czas płynie i dlaczego tylko w jedna stronę?
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, uczniowie za aktywność zostali nagrodzeni cukierkami a prowadzący brawami.