received 821649762413175Ogólnopolska akcja #Sprzątamy dla Polski

W październiku nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji  #Sprzątamy dla Polski. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie "Dla Polski" zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

W ramach tego wydarzenia uczniowie Szkoły Podstawowej posprzątali najbliższą okolicę placówki, ulicę Szkolną i ścieżkę rowerową do granic wsi Rakoszyce. W sumie zebrali 6 worków śmieci. Chcieliśmy poprzez konkretne działanie szkoły zwrócić uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

Zgodnie z intencją organizatorów wierzymy, że poprzez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę.