Szkolne aktualności

Laurea20220512 112134ci Powiatowego Konkursu Matematycznego

12 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Ciechowie odbył się po raz XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV – VIII ze Szkół Podstawowych powiatu średzkiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich szkół w liczbie 55 uczniów.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, integracja środowiska uczniowskiego oraz współpraca nauczycieli.

Młodzi matematycy – reprezentanci szkół, przez 90 minut  zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatora konkursu. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników i oczekujących na nich nauczycieli.
Miło na poinformować, że Wiktoria Wojciechowicz zajęła II miejsce w kategorii klas siódmych
a Lena Szachniewicz III miejsce w kategorii klas szóstych.
GRATULUJEMY!!!