Szkolne aktualności

20220428 1125052"Golgota Wschodu"

28.04.2022r. we Wrocławiu przy ul. Wittiga 10 odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary Golgoty Wschodu: „VIII KRAJOWY MARSZ GOLGOTY WSCHODU”. Przy ołtarzu polowym sanktuarium prowadzonym przez Ojców Redemptorystów odbyła się Msza święta, której przewodniczył ks. prof. Franciszek Głód. Po Mszy św. zostały złożone kwiaty  w sanktuarium Golgoty Wschodu, mieszczącym się przy kościele NMP Matki Pocieszenia.  W ostatnim punkcie uroczystości przyznane zostały odznaczenia Pro Patria oraz medale "Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej".

Przedstawiciele społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach mieli zaszczyt uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu wspólnie z przedstawicielami rządu, władz samorządowych, Wojskiem Polskim, kombatantami oraz świadkami historii.