witaj szkolo 2WYPOSAŻENIE UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Witamy uczniów klasy pierwszej i ich rodziców. Poniżej wykaz niezbednych przyborów, w które powinien być zaopatrzony pierwszoklasista.

Podręczniki do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie wypożyczają w szkolnej bibliotece po rozpoczęciu roku szkolnego.

Podręcznik do religii i zeszyt ćwiczeń.

Podręcznik spoza ramowego planu nauczania
( do zakupienia przez rodziców). Proszę odkupić podręcznik od byłej klasy I i dokupić tylko ćwiczenie.

PRZYBORY:

Piórnik: 2 miękkie ołówki, kredki ołówkowe, klej w sztyfcie, nożyczki o zaokrąglonych ”bezpiecznych końcach”, temperówka, gumka do mazania.

- blok techniczny A4 z białymi i kolorowymi kartkami,

- papier kolorowy(wycinanka)

- plastelina,

- kredki świecowe typu Bambino,

- kredki pastele olejne,

- taśma klejąca,

- klej w tubce (np. typu Magic),

- bibuła karbowana (3 kolory),

- farby plakatowe – 12 kolorów,

- 2 pędzle (gruby i cienki),

- kubek na wodę (najlepiej z pokryweczką zabezpieczającą przed rozlaniem wody).

Ponadto:

- 2 zeszyty 16-kartkowe w kolorową cienką linię

- 3 zeszyty 16-kartkowe w kratkę,

- strój gimnastyczny: biały podkoszulek bez nadruków, krótkie, ciemne (granatowe lub czarne) spodenki, obuwie sportowe typu „halówki” (najlepiej wiązane, dobrze trzymające stopę na białej lub jasnej podeszwie) + podpisany worek na strój,

- obuwie zamienne, które obowiązuje przez cały rok szkolny; te buciki zostają w szkole w szafkach indywidualnych na korytarzu szkolnym

Pełne wyposażenie należy skompletować i przynosić ze sobą 2 września. Wszystkie przybory szkolne i zeszyty powinny być podpisane. Będą zostawiane w klasie. Każde dziecko ma swoją półeczkę.

Ponadto każdy uczeń powienien mieć strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku iinne uroczystości szkolne, (przypominamy –jeans nie jest strojem galowym)