Szkolne aktualności

policja"Bezpiecznie podczas ferii zimowych"
Dbając o bezpieczeństwo uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych dnia 24.01.2020 r. i 29.01.2020 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie  dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego i uczniów z  przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Spotkanie miało charakter profilaktyczno -edukacyjny na  temat „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.

Policjanci omówili zagrożenia związane ze spędzaniem czasu wolnego zimą. Szczególnie skupili się na przypomnieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych
i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak bawić  się na kuligu.
Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją na temat pracy policjanta.