PC190360 "Bóg się rodzi, moc truchleje"-
Jasełka w naszej szkole.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
19
grudnia 2019 roku szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło też Heroda. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, dziadkowie, nauczyciele, zaproszeni goście, a wśród nich Sybiracy z przewodniczącym Związku p. Ryszardem Ćwiklińskim na czele.
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
    Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Jadwiga Cielińska, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom p. Renacie Medyńskiej- Bochenek, p. Mariuszowi Drzymalskiemu i p. Barbarzee Glazer za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom,  rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście.