Szkolne aktualności

wieczornica 2019 głównaPatriotyczny wieczór w naszej szkole.

W Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach, uczniowie wraz z nauczycielami, jak co roku w listopadzie, przygotowali poruszający program artystyczny.
Tegoroczna edycja „Wieczornicy patriotycznej” odbyła się 19 listopada. Rozpoczęto ją od powitania gości. Udział w spotkaniu wzięli m.in. przedstawiciele Koła  Związku Sybiraków ze Środy Śląskiej z prezesem Ryszardem Ćwiklińskim, sekretarz gminy Środa Śląska Marcin Nowakowski, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński, przewonicząca ZNP Janina Mazur, dyrektor ZOPO Krzysztof Peryga, radny i sołtys wsi Rakoszyce, emerytowani nauczyciele oraz rodzice.
Występy rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Następne uczennice opowiedziały historię odśpiewanych pieśni patriotycznych, które zaprezentowały dzieci klas młodszych.
Pieśni patriotyczne są częścią historii naszego narodu, brzmią jak echo dawnych lat, budzą wspomnienia i emocje, opowiadają prawdziwe historie. Były zawsze w ważnych momentach naszego kraju i niech będą nadalTego wieczoru w naszej szkole rozbrzmiewały słowa i dźwięki wielu pieśni min. "Rota" "Biała róża", "Wojenko, wojenko", czy "Marsz Legionów". One wciąż żyją, wzruszają i nie pozwalają zapomnieć o ważnych wydarzeniach w dziejach naszego narodu, a nasi uczniowie zapewniają im dalsze przetrwanie i przekazanie następnym pokoleniom.
Na zakończenie odbył się widowiskowy taniec z szarfami, po którym głos zabrała p. dyrektor Jadwiga Cielińska. Podziękowała uczniom za przygotowanie wspaniałej inscenizacji oraz wspomniała czasy walki o niepodległość naszego kraju. Szczególne podziękowania za pamięć oraz wspaniale przygotowany apel złożył prezes Koła Związku Sybiraków Ryszard Ćwikliński.
(ROLAND)