Szkolne aktualności

547b400b164e6 plakat Andrzejki 2013 popr1Dyskoteka andrzejkowa 
Andrzejki to niezwykły czas. Właśnie wtedy - według tradycji - za sprawą św. Andrzeja można uchylić tajemnicę swojej przyszłości. Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował długo wyczekiwaną dyskotekę. Nie zabrakło i andrzejkowych wróżb. Oprócz tańców, konkursów i poczęstunku uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w życiu.
Wśród licznych atrakcji dyskoteki znazła się m.in. zabawa w limbo, polegająca na przechodzeniu pod przeszkodą coraz niżej. Ponadto odbył się konkus tańca z balonem. Największą frajdą były jednak wróżby. Jedna z nich to wyścig butów. Ustawione gęsiego buty wędrowały ku drzwiom wyjściowym. Wdług wierzeń właściciel buta, który pierwszy dotrze do drzwi, najszybciej zmieni swój stan cywilny. Naszym szczęściarzem okazał się Szymon Szachniewicz z kl 7b.
Kolejne wróżby, to wróżenie z kubeczków, pod którymi znajdowały się różne przedmioty. Wybór jednego z nich miał zwiastować nasze przyszłe losy: różaniec - oddanie życie Bogu, pieniążek - bogactwo,  pierścionek - szybkie zamążpójście. Uczniowie odgadywali także imię przyszłego męża bądź żony. Ciekawym pomysłem okazały się ciasteczka z wróżbą. W każdym z nich można było znaleźć przepowiednie lub złotą myśl. Zabawa była znakomita. Niestety co dobre, szybko sie kończy. Jestesmy jednak bogatsi o wspaniałe wspomnienia, które jeszcze długo z nami zostaną. Kolejna okazja do szaleństw już w karnawale.

 

https://youtu.be/FjngNoSbWdk

https://youtu.be/ZZvMuBJO_Zs

https://youtu.be/PeQlWyvqX_A

https://youtu.be/mkO2RolKOro