Szkolne aktualności

PB080245Śpiewamy dla Niepodległej!
 
"Ponad 24 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w kraju oraz 91 szkół polonijnych z całego świata zgłosiło chęć udziału w akcji "Rekord dla Niepodległej" i odśpiewania wspólnie w piątek o godzinie 11:11 hymnu narodowego". Taką informację w czwartek podało MEN.
Również w naszej szkole 8 października o godzinie 11:11 ucznowie zebrali się, by wspólnie odśpiewać cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego i tym samym upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
O godzinie 11:00 zabrzmiały trzy dzwonki. Na ten znak wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej. Była to niezwykle podniosła i uroczysta chwila. Pani Dyrektor Jadwiga Cielińska w oczekiwaniu na wybiecie godziny 11:11 przypomniała jak wielke znaczenie ma dla nas dzień 11 listopada. W odświętnych, galowych strojach,w atmosferze wzniosłości i powagi oraz z dumą w sercach odśpiewaliśmy dla Niepodległej wszystkie zwrotki hymnu narodowego. W tym dniu mimo wielu dzielących nas różnic, wszyscy śpiewaliśmy jednym głosem: "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy". Mamy nadzieję, że ta chwila zapisze się w naszej szkole jako pamiątka całorocznego świętowania obchodów 100-nej rocznycy odzyskania niepodległości.