Szkolne aktualności

DSC05622Rajd „123” z okazji Święta Niepodległości

Obchody 101 rocznicy odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy już 7 listopada rajdem „123”. 123 to znacząca liczba lat jakie nasz kraj był pod zaborami Austrii, Rosji i Prus. Dzięki świadomości narodowej naszych przodków ocalały język i kultura, które przez tak długi czas podlegały całkowitej likwidacji. Siłą łączącą Polaków we wszystkich zaborach był patriotyzm i walka o niepodległość.

            Uczniowie klas 6a, 7a i 7b wraz z opiekunami kształtując postawy patriotyczne, poczucie tożsamości narodowej, lokalnej i kulturowej, świadomi znaczenia wolności i patriotyzmu w życiu każdego człowieka i narodu przebyli pieszo 1+2+3 kilometry ze szkoły w Rakoszycach do leśniczówki w Kryniczne. Po przejściu pierwszego kilometra, później kolejnych dwóch i ostatnich trzech kilometrów młodzież pozostawiła przy drodze kamienie  z datami rozbiorów Polski by pamiętać, że „Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”. Droga do symbolicznej wolności zakończyła się wypuszczeniem przez uczniów 11 gołębi symboli odrodzenia, szczerości, prawdy i mądrości oraz spędzeniem wspólnego czasu przy ognisku.