Szkolne aktualności

wystąpienie prezydenta 1Wystąpienie Andrzeja Dudy w Środzie Śląskiej.

 "Wyjątkowy dzień, historyczna chwila" - tak o wizycie Andrzeja Dudy powiedział Burmistrz Środy Śląskiej, p. Adam Ruciński.

17 października 2019r. na zawsze zapisze się na kartach historii Środy Śląskiej. Tego dnia mieszkańcy mieli olbrzymi zaszczyt gościć głowę państwa, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę. Przybycie tak znamienitego gościa przyciągnęło na rynek miasta rzeszę ludzi. Wśród nich nie mogło zabraknać również uczniów Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach, którzy godnie reprezentowali naszą placówkę w poczcie sztandarowym.

 Andrzej Duda wizytę w Środzie Śląskiej rozpoczął od złożenia wieńca prezydenckiego pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskich. Po odśpiewaniu przez wszystkich zgromadzonych Hymnu Narodowego, burmistrz miasta p. Adam Ruciński oficjalnie podziękował Prezydentowi za przyjęcie jego zaproszenia. Korzystając z okazji, burmistrz w kilku słowach podkreślił zarówno historyczne jak i współczesne, gospodarcze znaczenie Środy Śląskiej i stref ekonomicznych znajdujących się w obrębie powiatu średzkiego. Następnie przewodniczący Rady Miejskiej, Jerzy Kryciński, odczytał podjętą uchwałę w sprawie nadania Andrzejowi Dudzie tytułu "Honorowego Obywatela Środy Śląskiej".

Prezydent podczas swojego przemówienia poruszał wiele istotnych dla każdego Polaka kwestii. Podkreślał, jak ważna jest dla niego rola rodziny, jak wileki wpływ na poprawę warunków życia w Polsce ma rozwój gospodarki, wyraził wiarę w poprawę sytuacji m.in. rolników, służby zdrowia i nauczycieli. Ponadto mówił o wysokiej frekwencji na wyborach zarówno europejskich jak i parlamentarnych. Wyraził podziękowania wszystkim biorącym w nich udział. Andrzej Duda z dumą przytoczył przykłady działań rządu, które polepszyły sytuację Polaków, nie zapominając jednak o tym, że jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. 

Po wystąpieniu Prezydent poświęcił swój czas na rozmowy z mieszkańcami miasta. Każdy mógł uścisnąć dłoń głowy państwa, zrobić pamiątkowe zdęcie, a nawet uzyskać autograf. Udało się to uczennicy naszej szkoły, Julii Abrahamowicz z klasy 8a. Andrzej Duda złożył swój podpis na prywatnym zdjęciu Juli, które dzięki jej uprzejmości można podziwiać w galerii zdjęć na naszej stronie. 

Pani Dyrektor Jadwiga Cielińska również miała niezwykły zaszczyt złożyć na ręcę Pana Prezydenta bukietu kwiatów w imieniu swoim oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Nie mogło zabraknąć także pamątkowego zdjęcia z pocztem sztandarowym, który reprezentowali: Barbara Dulska, Wiktoria Jany, Kornela Gagat, Oliwia Kopeć, Olivier Galica oraz Szymon Szachniewicz.

Relację z wystąpienia Andrzeja Dudy można obejrzeć pod adresem: 

https://www.youtube.com/watch?v=6Qcevi70T2I&t=1s

Zapraszamy również do obejrzenia naszej galerii zdjęć:

http://szkolarakoszyce.pl/index.php/galeria/category/61-wizyta-prezydenta-andrzeja-dudy-w-srodzie-slaskiej