Szkolne aktualności

marszMarsz na orientację
W sobotę 05.10.2019r. pięć trzyosobowych zespołów z naszej szkoły wzięło udział    w Brzegu w zawodach matematyczno-terenowych „MARSZ NA ORIENTACJĘ” Posługując się mapą i kompasem, musieliśmy odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne X i Y, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.
W zależności od kategorii, mieliśmy do pokonania różne długości trasy, różne liczby punktów kontrolnych do zdobycia i wyznaczenia dwóch tajemniczych punktów X i Y.
  • młodzicy (kl. 4-6 SP) - 2400 m, 9 PK + X i Y
  • juniorzy (kl. 7-8 SP ) - 3000 m, 10 PK + X i Y
  • nauczyciele - 3400 m, 10 PK + X i Y.
Dla wszystkich kategorii limit czasu pokonania trasy wynosił 60 minut. W tym czasie trzeba było rozwiązać zadania, wpisać odpowiedzi na kartę startową i wrócić na metę. BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali już chęć udziału w następnej XVIII Edycji Marszu w 2020 roku, tym razem w Lubiążu.