Szkolne aktualności

hydropolisWoda- najcenniejszy skarb na ziemi
Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska zaprosiło uczniów naszej szkoły na warsztaty edukacyjne pod nazwą „EKOobieg zajęcia edukacyjne o znaczeniu wody dla dzieci i młodzieży”. Zajęcia, na które pojechali uczniowie klas VIa i VIb z wychowawcami odbyły się 19 września na terenie wrocławskiego Centrum wiedzy o wodzie „Hydropolis”.
Uczestnicy warsztatów prowadzeni byli przez edukatora ścieżką edukacyjną ekspozycji multimedialnej, na której utrwalili wiadomości o wodzie, jej znaczenie w ekoobiegu. Uczniowie za pomocą barw podstawowych stworzyli barwy pochodne, a następnie sprawdzili, czy da się je rozdzielić.  W drugiej części zajęć dowiedzieli się, z czego składa się powietrze i czym różni się chmura od mgły. Wykorzystując odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny stworzyli kolorowy deszcz!
Dzięki bardzo ciekawym doświadczeniom chemicznym i fizycznym uczniom udało się lepiej zrozumieć znaczenie wody dla życia człowieka i jak ważna jest ochrona zasobów najcenniejszego skarbu ziemi,