Szkolne aktualności

indeks 1Festiwal nauki już po raz XXII

We wtorek 24.09.2019r. dwudziestopięcioosobowa grupa z klas 5a, 7a i 7b wzięła udział w warsztatach, wystawach, konkursach i pokazach w ramach XXII Festiwalu Nauki. Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach „Fraktale na niebie” oraz „Happy together–warsztaty budowania zespołu” na wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej.

Dzięki uprzejmości pani koordynator, mieliśmy możliwość przejazdu kolejką linową  o wdzięcznej nazwie „Polinka”, której trasa przechodzi nad Odrą i można z niej podziwiać charakterystyczne punkty Wrocławia, jak dom na wodzie, Most Grunwaldzki, Ostrów Tumski czy wieżę ciśnień. Po przejażdżce kolejką udaliśmy się do budynku C-13, tzw.: „Dziurawca”, w którym mieściło się Centrum Festiwalowe i gdzie mogliśmy zapoznać się nowymi technologiami w medycynie czy polskimi urządzeniami w kosmosie, wziąć udział w warsztatach produkcji kosmetyków ekologicznych czy spróbować sił w grach matematycznych i logicznych.