Szkolne aktualności

ii KopiowanieSiła w pomocy – spotkanie
z ratownikami GOPR.
08.01.2019r. siedemnaścioro uczniów z klasy 6, 7, 8 szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum wzięło udział w wyjeździe do stacji ratowniczej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Międzygórzu pod Śnieżnikiem.
W jednostce zastaliśmy trzech GOPR-owców – jednego ratownika ochotnika i dwóch ratowników zawodowych. Jeden z ratowników zawodowych został w dyżurce, natomiast dwóch pozostałych GOPR-owców wprowadziło młodzież w świat pomocy w górach. Przed garaż, gdzie staliśmy, wyjechały dwa pojazdy ratownicze. Ratownik opowiadał najpierw o przygotowaniu do wędrówek górskich – co należy ze sobą zabrać, jak się ubrać, a także jakie informacje powinniśmy uzyskać przed wyruszeniem w trasę. Była więc okazja omówić zagrożenia w górach, zależne od pory roku, wieku uczestników wędrówki, pogody i planowanej trasy. Za swój obowiązek uznał zalecenie młodzieży zainstalowanie na telefonach aplikacji Ratunek, która pomaga zlokalizować osoby potrzebujące pomocy w górach.