mATMAMatematyczny Maj!!!
Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach w miesiącu maju zmierzyli się z koleżankami i kolegami z pozostałych szkół gminy i powiatu średzkiego w konkursach matematycznych. Dziękujemy wszystkim miłośnikom matematyki za udział w zawodach, pozwalających na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.
             Gratulujemy Laureatom oraz pozostałym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki!!!!
„Matematyka jest delikatnym kwiatem,
który rośnie nie na każdej glebie
i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.”
Jean Fabre
Wiktoria Wojciechowicz-I miejsce w kategorii klas trzecich, w Powiatowym Konkursie Matematycznym
Błażej Niedzielski-  II miejsce w kategorii klas pierwszych Powiatowym Konkursie Matematycznym
Lena Szachniewicz- III miejsce w kategorii klas drugich  w Powiatowym Konkursie Matematycznym
Gabriela Kasprzyk –I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym III klas gimnazjów.
Maciej Majewski – III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym VII klas SP.
Artur Rybski – II  miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym V klas SP.