PB134201Koncert akordeonowy.

13 listopada 2017r. naszą placówkę odwiedził ŁÓDZKI DUET AKORDEONOWY -Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. Duet powstał w 1981 roku. Artyści koncertowali na terenie całego kraju, a także kilkakrotnie za granicą. Ponadto brali udział w festiwalach muzycznych; w swym dorobku posiadają liczne nagrania Radiowe i Telewizyjne. Panowie w barwny i ciekawy sposób zaprezentowali akordeon, jego budowę i sposób gry. Dobór repertuaru połączony z dużą dawką humoru powodował naturalną, żywą reakcję publiczności.

Uczniowie mogli pochwalić się swoją muzyczną wiedzą, ale też wiele nauczyć się z tej nietypowej lekcji muzyki. Utwory, które można było usłyszeć to m. in. W. A Mozart –Marsz turecki, A. Chaczaturian – Taniec z szablami, B. Volmer – Pociąg, S. Moniuszko – Prząśniczka, Polskie Tańce Narodowe, czy S. Joplin – Ragtime. Pokoncertowe, pozytywne wrażenia uczniów są najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia artystycznego w naszej szkole.