PA254180 Kopiowanie

Pasowanie na ucznia szkoły.

25 października 2017r. w naszej szkole, w bardzo uroczystej i podniosłej atmosferze odbyło się pasowanie na ucznia. Na uroczystość licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście: Burmistrz Środy Śl. Adam Ruciński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Fink, Prezes Koła Sybiraków Ryszard Ćwikliński oraz członkowie Koła Sybiraków, Sołtys wsi Rakoszyce Władysław Błach, Dyrektor Szkoły Jadwiga Cielińska, Wicedyrektor Anna Furman, wychowawczynie klas      0 - III wraz z wychowankami oraz przedstawiciele samorządów klas starszych.

Pierwszaki w pięknych, galowych strojach z przypiętą na piersi granatową kokardą i z radością w sercu oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia. Zanim to jednak nastąpiło, musiały zaprezentować wiersze i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję oraz złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała akty pasowania na ucznia. ,, Pasuję Cię na ucznia " mówiła pani Dyrektor, dotykając kredką ramion dzieci. Z dumą przyjęła wszystkich pierwszaków  do grona uczniów szkoły.

Na pamiątkę tego wspaniałego wydarzenia dzieci z rąk wychowawczyń otrzymały dyplomy. Były też drobne upominki od rodziców, kolegów z klas starszych oraz pamiątkowe zdjęcia. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.