CAM00866Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

29.09.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach wzięli udział w VII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiły się 3882 szkoły z całego świata!!!

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Akcja była okazją dla uczniów klas III- VII SP i II-III G do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli- nauczyciele, rodzice, mogli dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Koordynatorkami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole były panie Aleksandra Sobala- Kurzawa i Anna Furman.