Sukces uczniów szkoły podstawowej w konkursie BRD.

Dnia 26 kwietnia 2017r. na terenie Zespołu Szkół w Miekini odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,   kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, kształcenia podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Zespół Szkół w Rakoszycach reprezentowali:

Szkoła Podstawowa- Mateusz Dudka, Adrianna Dłużeń, Małgorzata Rudko i Miłosz Janiszewski.

Gimnazjum- Dawid Furman, Krystian Witoń i Daniel Baraniecki.

Każda grupa miała za zadanie wykonać zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz wypełnić test o przepisach ruchu drogowego.

Miło nam poinformować, że drużyna ze szkoły podstawowej zajęła 2 miejsce spośród wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu średzkiego.

Życzymy dalszych sukcesów w  w kolejnej edycji konkursu BRD.

Andrzej Partyka