P4253808    Mini Playback Show

25 kwietnia 2017r odbył się w naszej szkole XVII gminny konkurs muzyczno- taneczny. Konkurs polegał  na wcieleniu się w wykonawców znanych piosenek.

Uczestnicy musieli naśladować wygląd, gestykulację i ruchy ust prawdziwych artystów tak, by widzowie słuchający puszczanego z taśmy utworu mieli złudzenie, że oglądają występ oryginalny.  Naszą szkołę reprezentowały Lena Trybała i Paulinka Buczkowska. Bardzo mocno im dopingowaliśmy.

Uczestnikami XVII już konkursu Mini Playback Show byli uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych z Rakoszyc, Środy Śląskiej, Ciechowa, Szczepanowa. Najważniejsze cele konkursu to: integracja poprzez zabawę uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Środa Śląska, nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni, umożliwienie dzieciom nie odnoszącym sukcesów w nauce zaistnienia na innym polu, uznawanie pozytywnych przeżyć jako wartości, próby unikania przy tym rywalizacji.

Jury oceniało prezentacje taneczno- muzyczne uczniów w kategoriach:

• Występ indywidualny
  1. Amelia Popielewska SP Ciechów
  2. Amelia Czwojdrak - SP Środa Śląska, Paulina Buczkowska SP Rakoszyce
  3. Emilia Wysocka, Tymon Gleń SP Środa Śląska
  • Zespół
  1. Grupa klasa I „Enej” - SP Ciechów i „Felicita” – Agata i Bartek SP Środa Śląska
  2. Maja, Maria, Ola „DE BEJZBOLS”-SP Środa Ślaska
  3. Avaro Soler- klasa I SP Ciechów

Ocenie jury podległo wykonanie utworu, przebranie za gwiazdę, ruch na scenie, ogólne wrażenie artystyczne oraz dobry humor. Każdy z uczestników otrzymał po zakończeniu konkursu dyplom uczestnictwa, natomiast zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Małgorzata i Andrzej Partyka