Szkolne aktualności

Przegląd recytatorski klas I-III
Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wierszykarnia” odbył się w naszej szkole 5 marca 2019r. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III ze szkół z Rakoszyc, Środy Ślskiej, Szczepanowa i Ciechowa. Wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali recytację wierszy patriotycznych, dbając nie tylko o doskonałą interpretację i poprawność językową. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Amelia Bronowicka i Weronika Sławińska.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski.

indeks 2Konkurs Ortograficzny
19.03.2019r w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez  polonistki: Elizę Orman i Martę Grochowską. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Miękini, Malczycach, Ujeździe Górnym, Środzie Śląskiej, Ciechowie i Karczycach.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Ortograficzny

PASOWANIE.jpg 2 KopiowaniePasowanie na czytelnika
Dnia 18.03.2019 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III, IV, VI, i III gimnazjum. Po jej zakończeniu czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika.