Szkolne aktualności

P5140763 KopiowanieXIX gminy konkurs
„Mini Playback Show”
Uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych z Rakoszyc, Środy Śląskiej, Ciechowa, Szczepanowa uczestniczyli w Gminnym Konkursie „Mini Playback Show”, który organizowany był w naszej szkole już po raz dziewiętnasty.
Celem konkursu była integracja poprzez zabawę uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Środa Śląska, nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni. Bardzo ważne było to, aby umożliwić dzieciom nie odnoszącym sukcesów w nauce, zaistnienie w innych dziedzinach życia.

Czytaj więcej: Konkurs gminny Mini Playback.

ORTOGRAFIASzkolny Konkurs Ortograficzny
w klasach II i III
Dnia 6 maja 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III a SP. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości pisowni poznanych wyrazów z trudnościami ortograficznymi, wyłonienie uczniów o wysokich umiejętnościach w zakresie stosowania zasad ortograficznych, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, motywowanie do osiągania sukcesów od najmłodszych lat.
Do konkursu przystąpiło 4 uczniów z klas II i 5 uczniów z klasy IIIa.  

Czytaj więcej: Konkurs ortograficzny.

55887651 2345309968866871 6514990300224552960 n"Młodzież zapobiega pożarom"
konkurs wiedzy pożarniczej
Uczniowie naszej szkoły zainteresowani wiedza pożarniczą po raz 20 przystąpili do eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii i ochrony przeciwpożarowej, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz historii ruchu strażackiego w Polsce. W eliminacjach gminnym konkursu OTWP.  Paulina Buczkowska – II miejsce, Jakub Jangas- II miejsce, Wiktoria Berg- III miejsce
Miło nam poinformować, że uczennica klasy Va Paulina Buczkowska
zajęła III MIEJSCE na szczeblu powiatowym.

Czytaj więcej: Młodzież zapobiega pożarom.