Obchody rocznicy najazdu Polski przez ZSRR.

W dniu 19 września 2017 roku w Środzie Śląskiej miały miejsce obchody związane z rocznicą ataku ZSRR na Polskę. Uroczystość rozpoczęła msza św. w Kościele pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Środzie Śląskiej. Potem oficjalnie oddano hołd poległym i złożono kwiaty pod pomnikiem Ofiar Sybiru. Obecni na obchodach uczniowie naszej szkoły przypomnieli przybyłym gościom o ważnych wydarzeniach w naszej historii, które miały miejsce w latach 1939 do 1941, kiedy dokonano niszczenia polskiej inteligencji i wywieziono z Polski ok. 1,5 mln osób. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych i Związku Sybiraków, kompania honorowa wojska, przedstawiciele szkół z powiatu średzkiego i harcerze.