Bez nazwy 2Mobilne Planetarium
13 marca 2024 roku do naszej szkoły zawitało Mobilne Planetarium. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli uczniowie naszej szkoły podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Najmłodsi poznali księżyc i planety, obejrzeli kolorowe gwiazdozbiory.
Uczniowie klas I-IV uczestniczyli w seansie „Rakietą do Planet”, podczas którego zwiedzili Układ Słoneczny poznając wszystkie planety z bliska. Dzieci utrwaliły nazwy planet i ich kolejność oraz zaobserwowały jak Księżyc krąży wokół naszej Ziemi, a wszystkie planety dookoła Słońca.Uczniowie klas V-VI podczas seansu „Kosmiczny Zegar” zwiedzili planety Układu Słonecznego i razem z Neilem Armstrongiem wylądowali na Księżycu. Poznali pojęcie Widnokrąg, rozpoznawali kierunki Świata i nauczyli się, jak odnaleźć Północ za pomocą gwiazdy Polarnej.