Bez nazwy 3Spotkanie z historią regionalną
W dniu 29.02.2024 r. o godzinie 9.00 odbyło się spotkanie dla uczniów klas 4-8  z panem Adamem Dominiakiem – mieszkańcem Rakoszyc, absolwentem naszej szkoły, pasjonatem historii, autorem publikacji „NASZA MAŁA OJCZYZNA”.
Autor w bardzo interesujący sposób zaprezentował okoliczności powstania ksiązki, opowiadał o najciekawszych fragmentach swojego dzieła. Podkreślał, iż jej bohaterami są w głównie mieszkańcy oraz wspomnienia żyjących tu dawniej i w chwili obecnej. Ponadto zwracał także uwagę na obiekty, miejsca związane z życiem na przestrzeni dziejów, które warto poznać i zrozumieć.

Zgromadzeni uczniowie z uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwali się refleksjom autora. Zadawali liczne pytania, podejmowali dyskusję. Było to szczególne wyróżnienie dla szkoły oraz wszystkich biorących w tym wydarzeniu osób. Na koniec warto podkreślić, iż nie od dziś wiadomo, że historia regionalna jest zawsze człowiekowi najbliższa, bo dotyczy każdego z nas, jest ciekawa i warta poznania.