IMG 20240223 101742 1Szkolny konkurs recytatorski klas I-III
24 lutego 2022r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Z wierszem za pan brat” dla uczniów klas I – III. Celem konkurs było popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
W konkursie wzięło udział 25 recytatorów. Wśród prezentowanych utworów przeważały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Komisja przyznała trzy miejsca w każdej grupie wiekowej:
1 miejsce- Jagoda Jędrysik
2 miejsce- Emilia Majkrzak
3 miejsce- Antoni Konieczka
1 miejsce-Marcin Nowaczyk
2 miejsce- Helena Kirpa
3 miejsce-Wiktoria Płonka
1 miejsce- Agnieszka Müller
2 miejsce- Rafał Szwed
3 miejsce-Julia Matkowska

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.